شنبه ۱۴۰۱/۰۵/۲۲

سرپرست شهرداری منطقه چهار:

ساماندهی بناهای مخروبه و بافت فرسوده منجر به توسعه شهری خواهد شد

سرپرست شهرداری منطقه چهار در بازدید از بافت فرسوده ناحیه آزادگان گفت:ساماندهی بناهای مخروبه و بافت فرسوده باعث کاهش آسیب های اجتماعی ،ایمن سازی و توسعه شهری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه چهار؛داریوش قاسمی سرپرست منطقه چهار، در بازدید میدانی از بافت های فرسوده محله سعدی ،نظام وفا ،هادی آباد و شهرک عارف اظهار کرد: در این مناطق تعداد بسیاری از بناهای مخروبه ناایمن وجود دارد که لازم است  در مرحله اول با اطلاع رسانی به موقع و نصب بنر، به مالک یا مالکین ساختمان اخطار لازم داده شود تا از وقوع حادثه احتمالی در شهر جلوگیری شود تا علاوه بر آن بناهای همجوار ملک های نا ایمن و نیز عابرین دچار حادثه نشوند.

وی تصریح کرد:وجود ساختمانهای متروکه رها شده در شهر سلامت روان و زیبایی شهر را دچار اخلال کرده و موجب آسیب‌رسانی به شهر و تهدید سلامت اجتماعی می‌شود و معضلات و مشکلات عدیده‌ای را پدید خواهد آورد.

سرپرست شهرداری منطقه چهار با اشاره به آسیب های اجتماعی،اقتصادی و فرهنگی بناهای رها شده در شهر گفت: خانه های متروکه در شهر کانون مناسبی برای بروز انواع معضلات اجتماعی است، از جمله تجمع معتادین که زمینه وقوع جرم را در این مناطق فراهم می آورد بنابراین مجموعه مدیریت شهری می تواند با ارائه راهکارهای مناسب از قبیل ساماندهی بناهای مذکور نقش مهمی را در کاهش آسیب های اجتماعی در شهر ایفا کند.

وی در پایان خصوص ضمانت اجرایی اخطار به مالکین ساختمان های فرسوده افزود: شهرداری منطقه چهار با هماهنگی واحد حقوقی طبق برنامه زمانبندی در مرحله اول اقدام به اخطار به مالک ظرف مهلت مقرر کرده و در صورت عدم توجه مالکین به اخطارهای شهرداری، مدیریت منطقه از دیگر ظرفیت های قانونی خود جهت تامین دلیل و حکم دادستانی اقدام خواهد کرد.

تصاویر مرتبط